Politika v Cechach
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MINISTERSTVO PRÁCE "A"SOCIÁLNÍCH VĚCÍ. MÜLLEROVÁ ODEBÍRÁ ZTP/P BEZRUKÝM A BEZNOHÝM

Goto down

MINISTERSTVO PRÁCE "A"SOCIÁLNÍCH VĚCÍ. MÜLLEROVÁ ODEBÍRÁ ZTP/P BEZRUKÝM A BEZNOHÝM Empty MINISTERSTVO PRÁCE "A"SOCIÁLNÍCH VĚCÍ. MÜLLEROVÁ ODEBÍRÁ ZTP/P BEZRUKÝM A BEZNOHÝM

Příspěvek  Admin Tue Jan 22, 2013 10:42 pm


http://vitbarta.cz/vize-vv/1052-ministerstvo-prace-asocialnich-veci-mllerova-odebira-ztpp-bezrukym-a-beznohym.htm#.UP91v0bKgfJ

MINISTERSTVO PRÁCE "A"SOCIÁLNÍCH VĚCÍ. MÜLLEROVÁ ODEBÍRÁ ZTP/P BEZRUKÝM A BEZNOHÝM
22.01.2013

Dítěti se ztrátou obou horních končetin byl odebrán průkaz ZTP/P. Stejně tak dítěti s 10cm pahýlem jedné nohy, v mnoha dalších případech osobám s amputovanými končetinami. Běžně je odebírán osobám připoutaným na lůžko. Ministerstvo práce a sociálních věcí se chová takto asociálně. I samotní výkonní úředníci MPSV v primárním kontaktu s žadateli na tento nesmyslný stav poukazují!

 

 

 

Jedním z nepřijatelných důsledků přílohy k zákonu č. 329/2011 totiž je, že občané, kterých se týká status “osoby bez vážné vady nosného nebo pohybového ústrojí”, ztrácejí nárok na průkaz ZTP či ZTP/P i nárok na příspěvek na mobilitu. 

Když se poslankyně Jana Drastichová seznámila s těmito nespravedlnostmi, zorganizovala petici za obnovení přiznávání průkazů ZTP a ZTP/P pro občany s amputací končetin a za přiznání příspěvku na zvláštní pomůcku a nyní dokončuje sběr podpisů. Na fotografii přebírá Jana Drastichová podepsané petiční archy od Renaty Pavlinové, starostky Dolní Lomné a předsedkyně Sdružení obcí Jablunkovska.

     

 čtěte také: Skvělá práce: Drastichová pomohla občanům od hluku

Žádáme ministryni práce a sociálních věcí, aby tento sociálně neakceptovatelný stav napravila. Odmítáme se ztotožnit s představou ministerstva, že ten, kdo nemá končetinu či je částečně invalidní, musí být ze společnosti a z aktivního života vyloučen. V mnoha případech tak těmto občanům zabrání připravovat se na povolání, dojíždět do zaměstnání i žít normální život alespoň trochu souměřitelný se životem zdravých spoluobčanů. Navíc se úplně ztratil princip náhrady zhoršených životních funkcí formou sociální péče a služeb.

Nápravu pochybení požadujeme projednat co nejdříve. Pokud tak resort neučiní, bude následovat hromadná žaloba občanů, kterých se špatný zákon z dílny MPSV týká. Zároveň budeme navrhovat řešení pochybení skrze poslaneckou iniciativu poslankyně Jany Drastichové.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 90
Join date : 04. 01. 13

https://2013.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru