Politika v Cechach
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karel Schwarzenberg

Goto down

Karel Schwarzenberg Empty Karel Schwarzenberg

Příspěvek  Admin za Thu Jan 31, 2013 10:15 am

http://en.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg

http://chasvoice.blogspot.cz/2012/04/club-of-rome-and-committee-of-300-video.html

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fEu9GFJIw8g

Jak dělá TOP 09 volební kampaň v Dolní Sloupnici
https://www.youtube.com/watch?v=heBDQFWzcvE

Karel Schwarzenberg Temelin 168hodin 31.12.07
https://www.youtube.com/watch?v=lMLr2TDveNQ

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Knize-je-jen-maskou-Kalouska-a-Necasovy-vlady-nastval-se-senator-260295
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2541-novinar-ktery-toho-hodne-vi-na-schwarzenberga-bez-obav-hovori.aspx

http://zpravy.idnes.cz/rosady-na-velvyslanectvich-dpd-/domaci.aspx?c=A130130_1883042_domaci_klm

http://pohranicnik.blogspot.cz/2013/01/teror-sudetskych-nemcu-v-ceskem.html

Karel Schwarzenberg 62920_10

Jistě znáte úsloví o tom, jak slepé kuře našlo zrno. Ta tohle je ten případ. Materiál se mi v pondělí objevil v elektronické poště. A jakkoli nejsem schopen verifikovat jeho obsah, tak jak bych chtěl, rozhodnutí vydat jej na Kose bylo zcela jasné. A to i přesto, že se v jistém místě autorka opírá o zjištění A.B. Bartoše, což je pro mne téměř nepřijatelná adresa. Jenže hlavní část zjištění je z rodinného archivu. A to je úplně jiná káva

Už včera jsem anoncoval dnešní článek. že přináší nové, neznámé a docela zásadní informace ohledně Lex Schwarzenberg, rodinných poměrů v hlubocké větvi rodu. Pro mne je to jeden z nemnoha případů, kdy bych byl rád, aby Kosa měla čtenost nikoli 1100 originálních IP ale nejlépe 1 100 000. Umím si představit ten rozruch, jaký by v tom případě dnešní číslo Kosy vyvolalo. Nicméně - paní autorka Ing. Vilímková se pokusila své informace nabídnout velkým mediím. A podle jejího vyjádření se se zlou potázala. Například reakce jednoho z nejrenomovanějších komentátorů v zemi, z Bakalovy vlajkové tiskové lodi, byla prý mimořádně drsná. Bohužel o tom neexistuje žádný písemný záznam. Rozhodně bych jej opravdu s gustem zveřejnil. Ale člověk nemůže mít všechno. Dejme teď slovo paní

Ing. Ivetě Vilímkové, které tímto jménem všech Kosířů děkuji za důvěru, kterou Kose projevila.

Jistě znáte úsloví o tom, jak slepé kuře našlo zrno. Ta tohle je ten případ. Materiál se mi v pondělí objevil v elektronické poště. A jakkoli nejsem schopen verifikovat jeho obsah, tak jak bych chtěl, rozhodnutí vydat jej na Kose bylo zcela jasné. A to i přesto, že se v jistém místě autorka opírá o zjištění A.B. Bartoše, což je pro mne téměř nepřijatelná adresa. Jenže hlavní část zjištění je z rodinného archivu. A to je úplně jiná káva

Už včera jsem anoncoval dnešní článek. že přináší nové, neznámé a docela zásadní informace ohledně Lex Schwarzenberg, rodinných poměrů v hlubocké větvi rodu. Pro mne je to jeden z nemnoha případů, kdy bych byl rád, aby Kosa měla čtenost nikoli 1100 originálních IP ale nejlépe 1 100 000. Umím si představit ten rozruch, jaký by v tom případě dnešní číslo Kosy vyvolalo. Nicméně - paní autorka Ing. Vilímková se pokusila své informace nabídnout velkým mediím. A podle jejího vyjádření se se zlou potázala. Například reakce jednoho z nejrenomovanějších komentátorů v zemi, z Bakalovy vlajkové tiskové lodi, byla prý mimořádně drsná. Bohužel o tom neexistuje žádný písemný záznam. Rozhodně bych jej opravdu s gustem zveřejnil. Ale člověk nemůže mít všechno. Dejme teď slovo paní

Ing. Ivetě Vilímkové, které tímto jménem všech Kosířů děkuji za důvěru, kterou Kose projevila.

Již dlouho se přemlouvám sepsat poznatky, které mám o rodu Schwarzenbergů. Zdá se, že čas dozrál a je nejvyšší čas vyslyšet přání známých a přátel, abych vše, co jsem dosud zjistila a nashromáždila, nějakým stručným způsobem utřídila a dala na papír. A tak to tady máte.

Nejprve je asi třeba popsat jak jsem se k tomu všemu dostala. Po roce 1989 se začaly obecně napravovat křivdy v oblasti vlastnických práv a v rámci restitucí se mohli poškození domáhat navrácení majetku, který jim byl komunisty zabaven. Mezi oprávněnými restituenty se začala objevovat i jména potomků šlechtických rodů. Vnímala jsem to jen prostřednictvím médií. Má rodina žádné restituční nároky neměla a manželova rodina se svých restitucí dočkala, z toho důvodu to pro mne nebylo nijak zajímavé. Uznávala jsem, že poškození mají mít právo na nápravu křivd. A pak se začalo objevovat jméno Alžběty Pezoldové a mediální humbuk kolem jejího požadavku na zámky Hluboká a Český Krumlov.

A tehdy jsem poprvé od své tchyně slyšela, že tato osoba (Alžběta Pezoldová) nemá nárok, protože oba zámky patřily do majetku Adolfa Schwarzenberga, který veškerý svůj majetek daroval Zemi České a že tu darovací smlouvu ještě má, stejně jako další dokumenty, které se k tomu váží.

Takže zde jsou fakta:

JUDr. Jan Adamec (otec mojí paní tchýně a dědeček mého manžela) byl posledním správcem rozsáhlého majetku knížete Adolfa Schwarzenberga, hlavní linie tzv. hlubocké větve.

Odkaz zde: http://www.historickaslechta.cz/gallery/image/RODOKMENY/SCHWARZENBERGOVE-Hluboka2.jpg

Dříve než se však stal tímto správcem, byl finančním radou, tj. z dnešního pohledu referentem finančního úřadu. Tehdy velmi vážená osoba, úředník pod pensí, který měl shodou okolností ve svém obvodě právě jako poplatníka Adolfa Schwarzenberga. Při zpracování daňového přiznání dědeček zjistil, že toto přiznání obsahuje chyby v neprospěch poplatníka, které se opakují několik let zpětně. A tak mu zachránil významnou část finančních prostředků. Adolf Schwarzenberg pak dědečka dlouho a intenzivně lákal do svých služeb, až to dědeček nakonec přijal a stal se hlavním správcem majetku, vedl účetnictví a vše, co se správou souviselo. To jen tak na vysvětlenou.

Je nutné pochopit rodové vztahy, aby se dalo vysvětlit, jak je s námi nenápadně manipulováno. Takže z odkazu na rodokmen Schwarzenbergů je třeba upozornit především na několik důležitých jmen:

Adolf Schwarzenberg – poslední potomek přímé linie tzv. hlubocké větve, zemřel bezdětný. Nebylo zde dědiců ze zákona.

Měl dva bratrance, přičemž důležitý je Jindřich Schwarzenberg, otec Alžběty Pezoldové. Dohledala jsem dokument, že v roce 1940 měl být Jindřich adoptován Adolfem. Jenže české právo nezná možnost adopce dospělého jen za účelem dědictví. Jindřich pak v 60. letech adoptoval Karla Schwarzenberga, současného pana kníže. Opět již coby dospělého. Zatímco v případě adopce Jindřich lze o úmyslech, co tím mělo být dosaženo spekulovat, pak adopcí Karla se mělo naplnit rodové dědické právo. Málokdo totiž ví, že Schwarzenbergové měli vlastní zákon, který trval na dědění pouze v mužské linii a protože Jindřich neměl syna, ale jen dceru, tak si tímto chtěl zajistit výkon dědického práva. To však bylo a je v rozporu s platným právem jak v té době tak i dnes.

Za prvé jak jsem již uvedla náš právní řád (od roku 1918, kdy vznikla ČR určitě) neznal možnost adopce dospělé osoby. Zákon zná dědění ze zákona podle dědických tříd nebo ze závěti, což by nahrazovalo adopci dospělého, kterou prý umožňuje rakouské právo (pozn. ale nejsem si jistá zda to tak je nebo zda novináři jen převzali jakousi neověřenou informaci).

Za druhé není možné podle českého práva dědění ze zákona mezi bratranci nebo mezi strýcem a synovcem.

Za třetí nechápu jak je možné, že v případě Karla Schwarzenberga bylo rozhodováno podle cizího práva, přestože v restitučním sporu nebyl typický cizí prvek, který je nutný, aby soud to mohl případ posuzovat podle zákona jiného státu.

Dále je třeba uvést, že Adolf Schwarzenberg svůj majetek daroval Zemi České (v dalším textu rozeberu podrobně) a tento dar byl v roce 1947 zákonem Lex Schwarzenberg státu předán. Jindřichu Schwarzenbergovi byl majetek zabaven na základě Benešových dekretů (a v následujícím odkazu na dokumenty, je i rozsudek soudu, který tuto skutečnost potvrzuje). Z tohoto důvodu nemá Alžběta Pezoldová nárok na majetek po svém otci Jindřichovi, který vlastnil na českém území.

Majetek orlické větve nebyl ani darován a nebyl zřejmě ani zabaven na základě Benešových dekretů. A v tom svém pojednání se tímto nechci ani podrobněji zabývat. Jsou zde pochybnosti, zda byl tento majetek vydán oprávněně či nikoliv (viz výše nastíněné rozpory s českým právem), ale jako podstatné v tuto chvíli je, aby se vyloučilo to, že Karel Schwarzenberg měl nebo má nárok na majetek po Adolfu Schwarzenbergovi (viz např. tento článek: Schwarzenbergovy restituce jsou stejně tajemné jako ty Havlovy:

http://opona2009.zacit.cz/galerie-elity-naroda/schwarzenbergovy-res.html)

Zde přikládám odkaz na autentické materiálu ze soukromého archivu po JUDr. Janu Adamcovi:

Dokumenty ke stažení:

http://uloz.to/xpJsG6b/restituce-dokumenty-rar

Setkávám se s tvrzením, že Adolf Schwarzenberg byl donucen k tomu, aby majetek na stát převedl. Nyní, během období volby prezidenta, se to navíc žene až do absurdních rozměrů a proto zde chci uvést vzpomínky a některá fakta, která dle mého názoru tuto lež vyvracejí.

Adolf Schwarzenberg a jeho životopis je docela věrně popsán v tomto článku, s kterým docela souhlasím až na poslední odstavec, především v té jeho druhé části: http://www.itrebon.cz/adolf-knize-ze-schwarzenbergu_180.html

Z osobních vzpomínek uvedu, že Adolf Schwarzenberg po příjezdu Hitlera do Prahy opustil svůj palác v Praze a odebral se na zámek Český Krumlov, kde jej zastihla zpráva, že jej Hitler jede navštívit. S pomocí přátel odjel Adolf Schwarzenberg z republiky a uchýlil se do exilu. Větší část války prožil v USA, kde pomáhal protinacistickému odboji.

Po roce 1945 bylo nesnadné v vrátit se zpět do ČSR. Přeprava soukromých osob musela ustoupit strategičtějším důvodů. Proto majetek byl spravován prostřednictvím správce JUDr. Jana Adamce a jeho dvou pobočníků (jejich jména lze vyčíst z dokumentů ve výše přiloženém odkaze). Po dva roky probíhalo intenzivní jednání, kdy se prokazovalo, že Adolf Schwarzenberg, na rozdíl od jeho vzdálených příbuzných s pobočných rodových linií a další šlechty, nebyl spolupracovníkem nacistů, ani neschvaloval okupaci ani se žádným jiným způsobem nezaprodal Hitlerovi a zůstal věrný Československému státu.

(ze vzpomínek JUDr. J.Adamce: Ti, co jej chtěli označit za kolaboranta argumentovali tím, že se přihlásil při sčítání lidu – asi rok 1933, ale dá se dohledat přesně – k německé národnosti. Jenže Adolf s chotí se tohoto sčítání neúčastnili, protože v té době pobývali v Africe na lovu lvů. Kdo tehdy formulář vyplnil se nepodařilo zjistit, ale podařilo se prokázat, že Adolf se hlásil k národnosti české a to i díky tomu, že podporoval různé české aktivity.)

Bylo nade vší pochybnost vyvráceno jakékoliv spojení s Němci nebo podporou nacismu. V nepřítomnosti byl celý majetek Adolfa Schwarzenberga zabrán nacisty. Z toho důvodu je velmi zvláštní proč by měl adoptovat v roce 1940 svého bratrance Jindřich (v některých dokumentech se lze setkat s jménem Albert nebo Heinrich). V této souvislosti mi jeden z příznivců knížecí volební klaky poslal následující chat:

Martin Konektor Charvát

Jenom pro vaši informaci: Heinrich Schwarzenberg byl nacisty zatčen v roce 1940 a poslán do koncentračního tábora Buchenwald. Veškerý jeho majetek byl nacistickými úřady zabaven. Jeho bratr Adolf uprchl ze země a v zahraničí finančně podporoval exilovou vládu. Heinrichovi tedy těžko mohla být „prokázána kolaborace“, jak zřejmě z neznalosti píšete. Právě naopak, byl nacisty pronásledován a vězněn. „Lex Schwarzenberg“, zvláštní zákon č. 143/1947 Sb. o zestátnění části majetku rodiny Schwarzenbergů, přijatý prezidentem Benešem, neměl nic společného s děním za II. světové války. Byl speciálně navržen a schválen k přerozdělení rozsáhlých schwarzenbergských nemovitostí ve prospěch státu a bezzemků, podobně, jako tomu bylo u jiných rozsáhlých majitelů nemovitostí při pozemkové reformě po I. světové válce.

Takže na vysvětlenou:

Adolf nebyl bratr, ale bratranec. Ano Adolf opustil republiku, ale ještě před začátkem války, po té, co Hitler po Mnichovu vstoupil do nově vzniklého protektorátu. Pokud by byla pravda, že Jindřich byl zatčen a poslán do koncentračního tábora, tak kdo tedy žádal Heidricha o to, aby mu posílal vězně pro vytvořený pracovní tábor v Letech u Písku? A pokud to není pravda, proč zde již roky politici svádí boj o likvidaci vepřína společnosti AGPI a.s.? A kdyby byl Jindřich nacisty uvězněn v koncentračním táboře Buchenwald, asi by mu nebyl majetek zabaven na základě „Benešových“ dekretů, jak vyplývá z rozsudku (viz výše odkaz na dokumenty), kterým soudy opakovaně zamítaly a zamítají restituční nároky jeho dcery Alžběty Pezoldové. (Jediné v čem zatím uspěla je vydání Schwarzenbergské hrobky v Třeboni a to ještě s odůvodněním, že je to místo posledního odpočinku společných předků s podmínkou, že to musí zůstat přístupné veřejnosti. Jinak Třeboň je uvedena na seznamu, který je součástí darovací smlouvy – viz níže).

A dostávám se k obecně šířeným lžím ohledně zákona Lex Schwarzenberg (č. 143/1947 Sb.):

Je to vlastně ten hlavní důvod, proč toto všechno sepisuji. Adolf neměl právoplatného dědice, alespoň pro majetek na území ČSR. Doba po květnu 1945 byla hektická, bylo mnoho pokusů o znárodňování, vyvlastňování či zabavování majetku kolaborantů a zrádců.

Adolf Schwarzenberg mohl vše toto jen sledovat ze zahraničí a prostřednictví správce majetku a jeho pobočníků pouze ochránit celistvost majetku, který mu patřil (odkazuji na seznam, který byl součástí darovací smlouvy a rovněž na notářský zápis, který doplňoval zákon Lex Schwarzenberg). Jeho primárním zájmem bylo uchránit tento jedinečný celistvý majetek pohromadě, protože Adolf Schwarzenberg byl v té době zřejmě největší vlastník mezi fyzickými osobami, protože mu patřil skoro celý Jihozápad Čech. A jak jsem měla možnost se seznámit s účetnictvím z osobního archivu JUDr. J. Adamce, tak svůj majetek spravoval zcela v opačném duchu než jsme svědky dnes. On by rozhodně nikdy nepodporoval žádné privatizace, rozhodně by nikdy nedopustil zbavovat se lukrativních částí hospodářského komplexu za účelem momentálního zisku, protože jeho panství fungovalo na tom, že něco nese zisk a něco jiného je prodělečné, ale přináší jiné přínosy ať krajinné, zemědělské či společenské.To zde popisuji proto, že toto bylo hlavní důvodem, proč se Adolf Schwarzenberg rozhodl, že tento svůj majetek daruje Zemi České a nikoliv vzdálenému příbuzenstvu z pobočných linií.

Orlická větev byla obecně chápána jako ta chudá až zchudlá. Různé glosy o tom, jak se Schwarzenberci starali o své podřízené apod. jsou citovány z dokumentů po Adolfovi nikoliv po Karlovi nebo Jindřichovi. (Ze vzpomínek JUDr. J.Adamce se traduje, že svým rodovým příbuzným by nesvěřil ani prasečí chlívek, protože prý neuměli hospodařit).

Sepisovala jsem na toto téma seminární práci, kdy Schwarzenbergové hlubocké větve zakládali pojištění svých zaměstnanců, domovy důchodců či první špitálky dávno před tím, než to uzákonil v druhé polovině 19. stol. stát (reformy po roce 1848 a dále).

Adolf Schwarzenberg proto pověřil správce JUDr. Jana Adamce, aby připravil jakožto právník a správce v jedné osobě darovací smlouvu, jejíž vlastnoruční originální rukopis je ve výše přiložených dokumentech, která vyvrací fakt, že k tomuto kroku byl Adolf Schwarzenberg přinucen pod nátlakem nebo že mu to bylo ukradeno. Další bitva o tuto smlouvu se pak strhla přímo v Poslanecké sněmovně, kde byly jak pokusy o znárodnění, tak i pokusy o vyvlastnění (tyto důvodové zprávy jsou rovněž v dokumentech přiloženy). Nakonec uspěl návrh tehdejší sociální demokracie, která právě zmíněným zákonem tento majetek ve své celistvosti převedla na sebe. Judr. J.Adamec byl jmenován dočasným správcem a až do roku 1952, tento majetek spravoval. Teprve po té byl odvolán a následně se započalo i s rozmělněním tohoto majetku do ostatního majetku státu.

Dlouho jsem se domnívala, že rivalita mezi Karlem Schwarzenbergem a jeho nevlastní sestrou Alžbětou Pezoldovou je dána pouze tím, že on zrestituoval majetek po svém biologickém otci, tj. majetek tzv. orlické větve, kde byl jediným dědicem, pokud pomineme fakt, že toto právo měl adopcí Jindřichem ztratit. To však nechám na právních expertech, aby se s tímto vyrovnali, ale nedomáhal se dle jejího názoru majetku po Adolfovi. Přičemž sama nemá štěstí domoci se majetku po Jindřichovi, který jak jsem již výše psala byl zabaven na základě dekretů. Ovšem proběhlá volební kampaň a vše, co zaznělo ohledně dekretů, Beneše, kterého by pan kníže hnal do Haagu před trestní tribunál a další lži objevující se na adresu přivlastňování si zásluh hlubocké větve Schwarzenbergů stejně tak reakce zahraničních Sudetských Němců, mne vede k závěru, že bude pokračovat snaha o prolomení zákona Lex Schwarzenberg a přivlastnění si majetku, který jim nenáležel a nenáleží. Je to bitva s časem.

Možná jsem nezaznamenala všechny poznámky, které jsem chtěla, ale určitě dost toho podstatného. Chtělo by to, aby se konečně těchto dobových důkazů ujali kompetentní historici, archiváři a doplnili je do svých sbírek. Protože výše uvedený rukopis bude mít jednou možná cenu podobnou jako „Zlatá bula Sicilská“.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 90

https://2013.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: