Politika v Cechach
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bradáčová obvinila šéfa policie, nevšimla si mikrofonu

Goto down

Bradáčová obvinila šéfa policie, nevšimla si mikrofonu Empty Bradáčová obvinila šéfa policie, nevšimla si mikrofonu

Příspěvek  Admin Thu Apr 11, 2013 7:14 pm

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/bradacova-obvinila-sefa-policie-nevsimla-si-mikrofonu_266870.html

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová ostře osočila šéfa protikorupční policie Tomáše Martince. Upozornily na to Hlavní zprávy Televize Barrandov. Skandální obvinění zaznělo po vysílání pořadu Pressklub na Frekvenci 1 koncem minulého měsíce.

Bradáčová po rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým prohlásila, že na ni Martinec prý "vyrábí kauzu". Nevšimla si ale, že jsou mikrofony stále zapnuty. Teď se případ dostal do hledáčku policejních špiček. Znepokojení vyjádřil v Pressklubu, který se bude vysílat tuto sobotu, i policejní prezident Martin Červíček. Pokud se nařčení žalobkyně prokáže nebo naopak vyvrátí, lze očekávat zemětřesení na nejvyšších postech.

Pražská vrchní státní zástupkyně nehlídá svá slova. V rozhovoru vyvracela svoji možnou podjatost v případě kauz kolem IT zakázek zadávaných ministerstvem práce a sociálních věcí. A to kvůli tomu, že v případu, ve kterém už byl zadržen například náměstek exministra Drábka Vladimír Šiška , je prověřován i její manžel Tomáš Hájek, se kterým Bradáčová podle svých slov už tři roky nežije. Teď si žalobkyně stěžuje, že na ni měla být kauza navlečena. A to přímo šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem.

Žalobkyně: Martinec vám kauzu prodal

"Jak jste se ptal na tu podjatost - je to vyrobený na mě. Děkuju, že jste se toho chytil. Přímo ÚOKFK. Já jsem čekala, kdy vám to Martinec prodá, tak to prodal. Děkuju," říká Bradáčová na nahrávce ze studia Frekvence 1.

Před případným osočením z podjatosti se Bradáčová pojistila. Podle svých slov případ předala o stupeň výš, a to na Nejvyšší státní zastupitelství. Na údajné konstruování kauzy kolem její osoby si proto stěžuje přímo Martincovu šéfovi - policejnímu prezidentovi Martinovi Červíčkovi. A ten to při natáčení pořadu Pressklub potvrdil.

"Já jsem dostal oficiální podnět z Vrchního státního zastupitelství, který prošetřuji. Jsem upozorněn na možný únik informací a to teďka prověřuji a vůbec mě to nenechává chladným," říká šéf policie v pořadu. " Je to pro mě velmi závažný podnět. Jsem velmi zvědavý na výsledky své vnitřní kontroly, osobně se o to zajímám. Nikdo nesmí u policie na nikoho vyrábět kauzu," dodal důrazně Červíček.

Šéf protikorupčního útvaru k nařčení zatím mlčí. Pro Televizi Barrandov ve čtvrtek vzkázal, že zatím nic říkat nebude. " Vzhledem k tomu, že jsme nezaznamenali, že Vámi uvedené údajné výroky byly v médiích odvysílány, čili nejde zaručit jejich autenticita, pan ředitel ÚOKFK SKPV plk. Tomáš Martinec se zatím k Vašim otázkám nebude vyjadřovat," vzkázal Martinec přes svého tiskového mluvčího Jaroslava Ibeheje před odvysíláním reportáže Televize Barrandov.

Scénář tak může mít jen dva závěry: buď se Bradáčové nařčení potvrdí a skandál je na spadnutí : šéf protikorupčního útvaru nejen, že prodává informace, ale dokonce vyrábí kauzy. Pokud se ovšem vyvrátí, "Cattani v sukních", jak se šéfce pražských žalobců přezdívá, křivě obviňuje vedení policie.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 90
Join date : 04. 01. 13

https://2013.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru