Politika v Cechach
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ladislav Jakl

Goto down

Ladislav Jakl  Empty Ladislav Jakl

Příspěvek  Admin Thu Jan 10, 2013 11:35 am

http://www.ladislavjakl.cz/?p=3375

http://www.ladislavjakl.cz/?p=3510

http://www.ladislavjakl.cz/?p=3517

http://www.novinky.cz/domaci/291789-jakl-jde-tvrde-do-schwarzenberga-skryval-nacky-myslel-si-ze-je-to-znamka-punku.html


Jakl útočí na „knížete“: Skrýval nácky, myslel, že je to známka punku

30. ledna 2013 14:19

Tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl se pustil do poraženého prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga. Zveřejnil parafrázi na dílo skupiny Visací zámek Známka punku, které koncentrovaně shrnuje argumenty, které zazněly v rámci kampaně proti Schwarzenbergovu zvolení hlavou státu.


Ladislav Jakl patří stejně jako prezident Václav Klaus dlouhodobě mezi kritiky směřování politiky v pojetí ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Parafráze na proslavené dílo Známka punku (podívat se na originál můžete třeba zde), ke Schwarzenbergovi ostře kritická, tak člověka znalého politiky příliš nepřekvapí.

"V rodokmenu skrýval pěkný nácky / Myslel si že je to známka punku
Když to na něj prasklo chtěl rozdávat facky / Myslel si že je to známka punku
Povídal že hlupák je kdo za vlast umírá / Myslel si že to je známka punku
Podpírat se nechal od rudocha Dynstbíra / Myslel si že to je známka punku," stojí v první sloce Jaklem publikovaného textu (najdete jej zde http://www.ladislavjakl.cz/?p=3519 ).

Podle dostupných zpráv Schwarzenberg v rodokmenu nikoho neskrýval (minulost otce jeho manželky vyšla najevo v ministrem autorizovaném životopise v roce 2007, více o předcích samotného Schwarzenberga napsal např. bloger iDNES.cz Ivo Cerman zde http://ivocerman.blog.idnes.cz/c/316682/Schwarzenbergove-bojovali-proti-nacistum.html ), facky rozdávat nechtěl, otázka na umírání za vlast mu nebyla položena (Zemanovi ano a odpovědi se vyhnul, více zde http://zpravy.idnes.cz/prezidentska-debata-o-bezpecnostni-politice-f3k-/domaci.aspx?c=A121203_171749_domaci_kop ) a podporou "rudochů" se mohl chlubit také právě Zeman (více zejména zde http://www.kscm.cz/z-medii/72808/vzkaz-predsedy-uv-kscm-vojtecha-filipa-volicum-pred-druhym-kolem-prezidentskych-voleb ).


Tajemník Ladislav Jakl je ředitelem Klausova politického odboru. Sám se ucházel o možnost kandidovat na prezidenta, ale nedokázal shromáždit padesát tisíc podpisů a z volby odstoupil. Z Hradu odejde s Václavem Klausem.

-idnes,jw-

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 90
Join date : 04. 01. 13

https://2013.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru